Letiště

Letiště Soběslav je veřejné vnitrostátní letiště nacházející se na jihozápadním okraji města Soběslav hned vedle hlavní silnice E-55 Praha – České Budějovice. Letiště vlastní a provozuje Aeroklub Soběslav. Aeroklub je taktéž hlavním subjektem provozující letovou činnost. Dále zde několik soukromých provozovatelů provozuje své ultralehké letouny. Letiště je využíváno převážně plachtaři a piloty ultralehkých letounů. Provoz je většinou o víkendech a za pěkného počasí. Přílet mimo provozní dobu se dá telefonicky dohodnout. V okolí se nachází plovárna a sportovní areál. V těsné blízkosti letiště byla otevřena restaurace s možností ubytování.

Cesta po zemi:

Pokud k nám pojedete od Tábora, tak odbočte na první křižovatce doprava za restaurací „Paluba“ (restaurace hned u hlavní silnice E55). Asfaltová cesta Vás pak dovede až na letiště. Pokud cestujete z jihu potom Vás na letiště zavede první odbočka doleva na okraji města. Cesta na letiště je dobře označena.

Cesta vzduchem:

Prohlédněte si oficiální informace v letecké VFR příručce. Aktuální meteorologické informace najdete na tomto webu. Při příletu na letiště Vás prosíme o dodržení protihlukového postupu v okolí letiště. Ten spočívá v nepřelétávání zástavby města Soběslav a obce Dráchov jižně od letiště.
Přílet: Přiblížení na dráhu 18 proveďte s mírným vybočením tak, abyste minimalizovali let nad panelovým sídlištěm. Při přiblížení na dráhu 36 točte 4. okruhovou zatáčku před obcí Dráchov (severně obce – blíže k letišti) nebo proveďte přiblížení tak aby nedocházelo k přeletu obce v malé výšce.
Odlet: Při odletu z dráhy 36 proveďte po vzletu mírné vybočení doleva k vyhnutí se panelovému sídlišti. Při odletu z dráhy 18 se vyvarujte přeletu obce Dráchov. Pro bližší informace si stáhněte přiložený PDF dokument.

VFR příručka a mapa:

Soběslav LKSO

Počasí:
Aktuální meteo-info

GPS souřadnice:
49°14’58.81“ N 14°42’55.72“ E

Nadmořská výška:
407m n.m.

Kanál:
122.190 MHz

Dráhy:
18/36 – 740m
08/26 – 607m

Povrch:
Tráva

 

Archivy

Rubriky